« Články SPOROPS   Kalkulačka   Prehľad   Mapa   Prihlásenie

Graf SPOROPS

Kalkulačka tepla - úvod

Kalkulačka tepla je nástroj, ktorý po zadaní údajov vyhodnotí cenu a množstvo energie na ústredné kúrenie (ÚK) a teplú vodu (TV). Umožní v grafických indikátoroch porovnať zadané údaje s celoslovenským priemerom aj s údajmi, ktoré sme zozbierali touto kalkulačkou.

O rozumnosti vyvarovať sa extrémom už v dávnoveku učil Aristoteles v etike * 384 – † 322 pred Kr. Sme presvedčení o tom, že vzájomné porovnávanie spotreby a ceny tepla môže viesť k navodeniu rozumného správania sa spotrebiteľov. To sa prejaví v ich hľadaní opatrení vedúcich k spotrebe v zelenom pásme, t.j. okolo priemeru. Vyvarujú sa tak extrémom.

Údaje pre zadanie možno získať napr. z Rozúčtovania nákladov spojených s užívaním bytu. Zadať možno údaje za byt, bytový dom, alebo údaje za iný vykurovaný objekt.

Kalkulačka pozostáva z týchto stránok:

Používateľ, ktorý vyplní formulár a zaznamená tak svoje údaje do databázy kalkulačky, stane sa registrovaným používateľom. Pre prihlásenie sa k aplikáciám kalkulačky musí použiť vo formulári zadaný email a heslo. Registrovanými používateľmi sú aj členovia SPOROPS.SK, aj registrovaní používatelia portálu EnergiaWeb.sk. V porovnaní s anonymným používateľom, prihlásený registrovaný používateľ má k dispozícii rozšírenú funkcionalitu, vrátene meniť svoje údaje.

^

V Liptovskom Mikuláši, 06.06.2014

Imrich Buranský

Posledná úprava   10. 06. 2014

^


« Články SPOROPS   Kalkulačka   Prehľad   Mapa   Prihlásenie

Kalkulačka tepla - úvod, © IB 2014 imrich@buransky.sk